Gambie - víza - informace a vyřízení

Vyřízení víza do: Gambie


Co je nutné k vyřízení víza?

Turistická víza:

  • pas platný 6 měsíců po skončení platnosti víza
  • 1x vyplněný formulář - k dipozici v naší CK
  • 1x aktuální pasové foto
  • Kopie datové stránky pasu

Pokud máte k dospozici tak ještě:

  • Zpáteční letenka
  • Potvrzení o ubytování

Doporučené je očkování proti malarii a žluté zimnici

Pozn. Otázka osvobození od vízové povinnosti pro občany ČR cestující do Gambie je stále nevyjasněná. Vízová povinnost byla rozhodnutím prezidenta Jammeh(a) koncem roku 2006 sice zrušena, ale, pravděpodobně administrativním nedopatřením na straně gambijské legislativy, není jasné, zda vešla v platnost.

Z neoficiálního místího zdroje však máme informaci, že pokud do Gambie přilétate, tak na letišti po Vás víza nebudou vyžadována. Jinak to bude, pokud do Gambie přijíždíte po souši - pak po Vás mohou být na hranicích vyžadována.

Víza jsme schopni zajistit přes zahraniční ambasádu.

 

 

 

Ceny

Turistická víza, 1 vstup - 2.600,- Kč / osobu, v případě 2 a více osob je cena 2.500,-Kč / osobu

Po dohodě s konzulátem lze zajistit i vícevstupové vízum v případě, že chcete například navštívit Senegal, ale vrátit se zpět. Cena by měla být stejná, ale je to nutné individuálně ověřit - tato možnost je tedy na vyžádání!

 

Je nutno počítat s jednorázovým poplatkem 2500,- Kč za zaslání zásilky kurýrem do a z Kolína nad Rýnem. Tento poplatek se v případě více osob rozpočítá = výhodné!

Je-li nutné zásilku zaslat zpět poštou, účtujeme poplatek 150,- Kč.

14dní

Co chci:
Dotaz:
Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Ulice:
Město:
PSČ:
Firma:
IČO:
 

Naše cestovní kancelář nemůže garantovat udělení víza či vyřízení v určitém termínu. Námi uváděné lhůty jsou pouze přibližné a vycházejí z našich zkušeností. Vyřizování některých víz probíhá v zahraníčí (Berlín, Londýn, Vídeň, Moskva apod), kde mají dané země svůj zastupitelský úřad. V tomto případě většinou zasíláme pas a potřebné dokumenty formou cenného psaní či doporučené pošty a takto pas opět dostáváme zpět. Protože zkušenosti s poštou jsou různé, nemůžeme nést odpovědnost za doručení či za lhůtu. Některé země vízum neudělí bez udání důvodu a zaplacený poplatek nevrátí. Proti neudělení víza není odvolání. Vše je v kompetenci daného velvyslanectví. Obecně doporučujeme vyřizování víz s patřičným předstihem. Dále doporučujeme vystavení více pasů, na což má občan ČR právo. Pak lze vyřizovat několik víz současně. Zejména víza afrických zemí jsou velmi problematická.