Nepál - víza - informace a vyřízení

Vyřízení víza do: Nepál


Co je nutné k vyřízení víza?

Víza se vyřizují na velvyslanectví v Berlíně a požadují zde osobni účast žadatele o vízum.

Po příletu do Nepálou je nutná karanténa 10 dní.

Tel. +49 (030) 34 35 99 -20,-21,-22

Email: berlin@nepalembassy.de

Ceny

Je-li nutné zásilku zaslat zpět poštou, účtujeme poplatek 150,- Kč.

Podrobnosti

Turistické vízum platí pouze pro místa se sjízdnými cestami. Pro turistické cesty mimo sjízdné cesty nebo pro cesty do hor je třeba získat zvláštní povolení, tzv. "Trekking Permit".

Trekking permit
Pro běžné trekkingové oblasti, jako je Everest, Annapurna, Langtang a Rara není Trekking Permit nutné. Bez platného Trekking permit se nedostane daleko neboť všude existují kontroly, které Vás zastaví a vrátí. Porušení trasy povolené v Trekking Permit se považuje za trestný čin. Při cestách na toto zvláštní pojištění doporučujeme vyrozumět faxem honorární Konzulát v Káthmandu o harmonagramu cesty.
Povolení získáte na imigračním úřadě v hlavním městě Káthmandů, poplatek za jeho vydání závisí na trase a délce pobytu a je nutné mít s sebou 2 fotografie. Vyplatí se přijít ráno, někdy zde bývají fronty.

Department of Immigration:
Thamel, Kathmandu
tel. +9774/18573,12337
Ne-Čt 10:30 – 14:00
Pá 10:30 – 12:00

Co chci:
Dotaz:
Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Ulice:
Město:
PSČ:
Firma:
IČO:
 

Naše cestovní kancelář nemůže garantovat udělení víza či vyřízení v určitém termínu. Námi uváděné lhůty jsou pouze přibližné a vycházejí z našich zkušeností. Vyřizování některých víz probíhá v zahraníčí (Berlín, Londýn, Vídeň, Moskva apod), kde mají dané země svůj zastupitelský úřad. V tomto případě většinou zasíláme pas a potřebné dokumenty formou cenného psaní či doporučené pošty a takto pas opět dostáváme zpět. Protože zkušenosti s poštou jsou různé, nemůžeme nést odpovědnost za doručení či za lhůtu. Některé země vízum neudělí bez udání důvodu a zaplacený poplatek nevrátí. Proti neudělení víza není odvolání. Vše je v kompetenci daného velvyslanectví. Obecně doporučujeme vyřizování víz s patřičným předstihem. Dále doporučujeme vystavení více pasů, na což má občan ČR právo. Pak lze vyřizovat několik víz současně. Zejména víza afrických zemí jsou velmi problematická.